FETHİYE ARABULUCULUK VE UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM MERKEZİ

Her biri kendi alanında uzman, 3 kurucu avukattan oluşan bir birlikteliktir. Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri, Arabuluculuk ve Bilirkişilik alanlarında hizmet vermek için bir araya gelinmiştir.

Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi FETHİYE’NİN ve ÇEVRE İLÇELERİN İLK VE TEK ARABULUCULUK MERKEZİ olarak faaliyet göstermektedir.

Son yıllarda hukuk alanında kanunsal olarak meydana gelen değişim ve gelişimler artık gündelik hayatımızda da yerlerini almaya başlamaktadır. 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanununda yer alan uzlaştırma müessesi, 6325 Sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununda yer alan arabuluculuk müesses bu değişim ve gelişimlerin yansımasıdır.

Ne var ki tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebilecekleri, iş ve işlemlerden doğan özel hukuk uyuşmazlıkları artık mahkemelere intikal etmeden arabuluculuk ve alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri ile sonuçlandırılabilmektedir.

​Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi, hukuk alanında ki bu değişim ve gelişimleri gün ve gün takip etmekte, vatandaşlarımızın arasında meydana gelen uyuşmazlıkları yargıya intikal etmeden arabuluculuk ve alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri ile barışçıl bir şekilde sonuçlandırmaya çalışmaktadır.

​Nitekim arabuluculuk, aralarında uyuşmazlık bulunan iki veya daha fazla tarafın, oturup taleplerini dile getirmelerini ve tarafların müzakere etmelerini sağlayan bunun neticesinde herkesin menfaatlerine uygun bir anlaşma sağlama amacında olan bir iletişim süreci olarak nitelendirilebilir.

Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi, arabuluculuk müzakere süreçlerini kolaylaştırmak için uyuşmazlığın tarafları arasındaki iletişim kanallarını açmaya ve açık tutmaya çalışmakta, tarafların birbirlerini anlamasını sağlamakta ve en nihayetinde uyuşmazlığı barışçıl ve işbirlikçi bir şekilde çözmelerine yardımcı olmaktadır.

Uyuşmazlıklar ve çatışmalar genellikle taraflar arasındaki iletişimsizlikten ve tarafların birbirleri ile empati kurma noksanlığından kaynaklandığı düşünüldüğünde ; Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi tarafların birbirlerini anlamaları, taraflar arasında kapalı konumda bulunan iletişim kanallarını açmaları ve tarafların ortak menfaatlerini ortaya çıkarabilmeleri için çalışmaktadır.

Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi, Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemlerini ve Arabuluculuk faaliyetini Avukatlık mesleğinden ayrı görmektedir. Bu bakış açısından dolayı merkez kurma ihtiyacı doğmuş ve Arabuluculuğun doğası gereği farklı bir kurumsallaşmaya gidilmiştir.

Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’nin hizmet ortamı, belirlenen hedeflere ulaşılmada kolaylaştırıcı ve pekiştirici bir etkiye sahiptir.

 

Arabuluculuk barışçıl ve kalıcı bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir ve bu çözüm yönteminin sonuç verebilmesi için uzmanlık eğitimi almış olan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişi olan arabulucunun bu süreci doğru yönetmesi çok önemlidir.

Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi bu sorumluluğun farkında ve bilincinde olup taraflar arasında meydana gelen uyuşmazlığı tarafların çözebilmesi için onlara yardımcı olma odaklı çalışmaktadır.   

Merkezimizde; eğitimi, tecrübesi ve arabuluculuk sürecini yürütmedeki mesleki yeterliliği ile uzman bir kadro bulunmaktadır. Aynı zamanda bilirkişilik faaliyeti de yürütmekteyiz.

Fethiye Arabuluculuk Ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi hukuki anlaşmazlıklarınızı çözmek için her zaman yardımınıza hazırdır.

Her türlü sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Whatsapp Destek

Fethiye Arabuluculuk Merkezi

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?